Servirea mesei in Centru

Proiectul a fost initiat de Fundatia de Scleroza Multipla Bihor cu sprijinul Asociatiei Umanitare SAFIR.

Fundatia de Scleroza Multipla este o organizatie non-guvernamentala care asigura serviciil de  asistenta  persoanelor cu scleroza multipla,familiilor acestora ,se ocupa de informarea/sensibilizarea opiniei publice si a factorilor decidenti privind aceasta conditie de sanatate.

Misiunea  centrului de Zi este promovarea modelului medico-social prin acordare de servicii de asistenta medicala si sociala specializata,in vederea imbunatatirii calitatii vietii persoanei cu scleroza multipla si afamiliei acesteia.

DETALIILE PROIECTULUI

TITLUL PROIECTULUI- Servirea mesei in Centru

LOCUL DESFASURARII PROIECTULUI(LOCALITATEA)- Oradea

DURATA PROIECTULUI: de la 01.04.2010 pana la 31.05.2010

SCOPUL PROIECTULUI- cresterea calitatii serviciilor in Centrul de Zi

OBIECTIVELE PROIECTULUI:

• imbunatatirea calitatii vietii persoanelor cu scleroza multipla prin servirea mesei de pranz in Centru.

GRUPURI TINTA,BENEFICIARI- 20 de bolnavi afectati de scleroza multipla din Centrul de Zi

ACTIVITATI PRINCIPALE;

Furnizarea hranei pentru masa de pranz pentru 20 de beneficiari ,care cuprinde urmatoarele activitati:

• pregatirea administrativa pentru achizitia hranei
  • gasirea furnizorului de alimente
  • incheierea contractului cu furnizorul
  • servirea efectiva a mesei

REZULTATE ESTIMATE:

• Cresterea calitatii serviciilor in Centrul de Zi

Bugetul pentru acest proiect a fost sustinut in totalitate de Asociatia Umanitara SAFIR