caz rezolvat

Cazul Radu Ioan

"Solicit un ajutor financiar pentru achizitionarea unei proteze pentru tatal meu."

Fiul Radu Viorel

Domnul Radu Viorel este angajat al firmei Plastor cu o vechime de 25 ani si vine cu o solicitare de sprijin financiar pentru rezolvarea unei probleme medicale a tatalui lui Radu Ioan.

Domnul Radu Ioan are probleme medicale inca din anul 2009 cand a fost diagnosticat cu gangrena la picior,de atunci a urmat diverse tratamente medicale dar care nu au avut efectul dorit ,in final medicii au fost nevoiti sa-i amputeze piciorul. I s-a recomandat protezarea piciorului,valoarea protezie fiind foarte mare iar din veniturile familiei i-ar fi foarte greu sa se descurce.

Asociatia Umanitara SAFIR a hotarat sa-l sprijine financiar cu o parte din valoarea protezei.