caz in desfasurare

Cazul Pop Dorina

"Indraznesc sa va rog si sa va solicit un ajutor financiar pentru sotia mea care a fost diagnosticata cu o boala grava cu evolutie foarte rapida."

Sotul Pop Ioan

Domnul Pop Ioan este un colaborator mai vechi al firmei Plastor si vine cu o solicitare de sprijin financiar pentru sotia dansului Pop Dorina care este grav bolnava.

Doamna Dorina a fost diagnosticata cu o boala cu evolutie foarte rapida si in prezent singura solutie este un transplant care se poate realiza numai in strainatate si cu costuri foarte mari. Din acest motiv domnul Pop Ioan se vede nevoit sa apeleze si la colaboratorii dansului pentru a reusi sa adune suma de care are nevoie sotia pentru interventia chirurgicala.

Asociatia Umanitara SAFIR a hotarat sa-i sprijine financiar in acest demers al dansilor.