Campionatul National de karate

30 May 2010

Clubul Sportiv Fudoshin Oradea este afiliat la Federatia Romana de Karate Traditional si in cadrul acestuia activeaza copii,fete si baieti cu varste cuprinse inter 5 si 16 ani. Acesti copii sunt practicanti de karate traditional,stilul shotokan-fudokan,stil care are ca principiu de baza autoapararea.

Cei mai buni 16 sportivi formeaza lotul de performanta din cadrul Clubului,care participa la Campionatele Nationale,Campionatele Europene si Mondiale.

In luna mai 2010 lotul de sportivi a participat la Campionatul National faza zonala cre s-a tinut la Cluj.

Asa dupa cum am mai declarat in numeroase randuri ,Asociatia Umanitara Safir sprijina copii cu talente deosebite pentru a-i ajuta sa se afirme. Si de acesta data a hotarat sa sprijine financiar lotul de sportivi care vor participa la campionat cu cheltuielile privind inscrierea,cazarea ,masa si transportul pentru o parte din sportivi.

Lotul de sportivi care au participat la acest campionat au obtinut rezultate deosebite.